Úvodní stránka » Březen 2016

 

Co na chřipku? Homeopatika nebo klasické léky...?

www.svethomeopatie.cz

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Hana Váňová

Jaký je rozdíl mezi léčbou homeopatiky a ostatními běžnými léky doporučovanými lékaři? V čem jsou homeopatika jiná? Mohou pomoci i v posílení imunity, aby měl organismus sílu bránit se různým respiračním a chřipkovým virům? Na tyto a další otázky odpovídala předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Hana Váňová, deníku Metro...

Jaký je rozdíl mezi léčbou homeopatiky a ostatními běžnými léky doporučovanými lékaři?

Běžně doporučované „nehomeopatické“ léky jsou v zásadě potlačující nějaký příznak a nebo léky substituční. Ty s potlačujícími účinky jednoduše poznáte podle předpony anti-, např. antitusika jsou léky na potlačení kašle, antipyretika léky na potlačení horečky. Léky substituční doplňují, co organismus není schopen v důsledku nemoci vytvořit, např. inzulín pro léčbu diabetu nebo hormony štítné žlázy při hypotyreóze. Substituční léky nelze homeopatiky nahradit. Homeopatické léky specifickým způsobem povzbuzují vlastní obranyschopnost, tedy působí ve směru přirozené reakce organismu. V mnoha případech jsou lepší variantou než léky potlačující.

V čem jsou homeopatika jiná?

Jsou předepisována na základě principu podobnosti. Každý problém, každá nemoc se projeví specifickými doprovodnými příznaky, například u horečky je to charakter žízně /velká, malá, žádná/, pocení, bolest hlavy, svalů, změna celkové kondice. Soubor těchto příznaků dává celkový obraz nemoci a nemocného a tomuto souboru příznaků odpovídá určitý homeopatický lék – to je ta podobnost. Účinek homeopatického léku je více komplexní než účinek léku proti bolesti či teplotě.

Z čeho se homeopatické léky vyrábějí, a jak v organismu fungují?

Homeopatické léky se vyrábějí specifickým způsobem ředění a dynamizování z rostlin, živočišných tkání nebo minerálních látek. Základem je příprava matečné tinktury, která obsahuje komplexy látek obsažených v základní surovině. Tento způsob přípravy zajišťuje jejich celkový reaktivní účinek.

Mohou pomoci i v posílení imunity, aby měl organismus sílu bránit se různým respiračním a chřipkovým virům?

Pro posílení celkové imunity jsou homeopatické léky velmi vhodné právě proto, že působí ve směru vlastní obranyschopnosti těla.

Když už někdo chřipkou onemocní, jaká vypadá homeopatická léčba?

Dost záleží na tom jaké jsou konkrétní příznaky. Pokud už je chřipka rozvinutá, máme v základním výběru asi 5 homeopatických léků – viz informace na webu Svět homeopatie nebo v knize Poznáváme homeopatii. Pokud je chřipka v začátcích mám nejlepší zkušenost s lékem Oscillococcinum.

Jaké jsou výsledky v této oblasti?

Jako praktický lékař, který 20 let používá běžně ve své praxi homeopatika mohu říci, že pro řešení nekomplikovaných viróz a chřipek je homeopatická léčba metodou první volby. Protože homeopatický lék působí ve směru vlastní fyziologie těla, „učí“ organismus, jak příště reagovat lépe a tím postupně posiluje celkovou obranyschopnost. Tedy pacienti, kteří na léčení viróz, chřipek a akutních katarů používají běžně homeopatické léky jsou celkově zdravější a odolnější. Léčení chřipky homeopatiky je kratší a většinou zcela odpadá „pochřipková“ únava.

Jaký je rozdíl mezi volně dostupnými homeopatickými léky, které si člověk může koupit v lékárně a léky, které míchá homeopat pacientovi sám?

Dle mého názoru jsou nejspolehlivější homeopatické léky, které jsou k dostání v lékárně. Jsou to oficiálně schválené léčebné přípravky. Já sama ve své praxi jiné homeopatické léky nepoužívám.

MUDr. Hana Váňová, praktický lékař – homeopat, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace

Zdroj: deník METRO

 


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515