Úvodní stránka » Červen 2016

Trápí Vás borelióza? Nahraďte antibiotika topolem, břízou a jalovcem

 

Lymská borelióza se v České republice řadí mezi nejčastější infekční onemocnění přenášené klíšťaty. Dle Státního zdravotního ústavu lékaři v loňském roce zaznamenali téměř 3800 případů nákazy tímto onemocněním. Riziko nákazy se zvyšuje především prodloužením sezóny výskytu klíšťat i jejich teritoriálním rozmístěním. V minulosti se klíšťata vyskytovala především v létě, v současnosti se objevují již od časného jara až do podzimu. Při léčbě boreliózy nenabízí řešení pouze antibiotika, ale k problémům lze přistoupit i netradiční, ale velmi účinnou cestou bylinek.

Neléčená borelióza přechází v chronické onemocnění

Inkubační doba onemocnění se pohybuje v řádu dní nebo týdnů, během kterých se začínají objevovat prvotní příznaky. „V 50 % případů se jedná o červenou skvrnu v místě zakousnutí klíštěte. Mezi další, méně známé příznaky, se řadí horečka, třesavka, únava i celková slabost,“ upozorňuje známá bylinkářka Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje. V případě neléčení přechází borelióza v chronickou infekci. K té se časem přidávají i další onemocnění, jako jsou autoimunitní choroby, chronický zánět mozku nebo problémy s pohybovým aparátem. Borelióza se stává také původcem chronického únavového syndromu nebo roztroušené sklerózy.

Antibiotika uzdravení nezaručují

Vzhledem k zdravotním komplikacím, které borelióza představuje, je důležité s léčbou začít co nejdříve. Tradiční léčbu boreliózy představují antibiotika, která pacient v rané fázi užívá přibližně po dobu 3 týdnů. Pokud léčba nezabere nebo se člověk k lékaři dostaví až po delší době od nákazy, nastává hospitalizace a léčba antibiotiky pomocí infúze. V České republice se však setkáváme s několika druhy boreliových bakterií, které mají různé projevy, a mohou tak rozdílně reagovat i na léčbu antibiotiky. Úplné uzdravení závisí zejména na stádiu, ve kterém se nemoc začne léčit. V počátečním stádiu se počet uzdravených pohybuje kolem 90 %, u chronických forem pak okolo 30 %.

Pupeny topolu očistí tělo od virů a bakterií

Antibiotika však nepředstavují jedinou možnost, jak s boreliózou bojovat. Jako doprovodná léčba se vedle antibiotik nabízí také netradiční léčba bylinami. Vzhledem k infekčnímu původu této nemoci je důležité začít s očistou organismu od nežádoucích virů a bakterií. „V případě boreliózy lze doporučit tinkturu z pupenů topolu, která je proti borelióze základním a také nejúčinnějším prostředkem. Důležitou součástí léčby je i regenerace oslabeného organismu. Vhodným detoxikačním prostředkem je v tomto případě kombinace tinktur z pupenů břízyjalovce. Gemmoterapeutikum z břízy je čisticím prostředkem organismu, pupeny jalovce regenerují játra napadená boreliemi, které vyvolávají únavu,“ radí Jarmila Podhorná. Při léčbě boreliózy bylinkami se často doporučuje také léčba směsí z pupenů borovice, černého rybízuvinné révy. Tyto byliny dodají do svalů i kostí důležité stopové prvky, stimulují nadledvinky a působí protizánětlivě.


 

Paradentózu způsobují i plísně uvnitř těla. Vyčistěte si střeva, radí bylinkářka

 

Zánětlivé onemocnění dásní a závěsného aparátu patří mezi nejčastější onemocnění dutiny ústní. Odborníci uvádějí, že určitým stupněm tohoto onemocnění trpí 80 až 90 % dospělých lidí nad 30 let. Mezi rizikové faktory patří nedostatečná ústní hygiena i zanedbání pravidelných lékařských kontrol. Mezi méně známé příčiny se řadí zaplísnění organismu, které vzniká současným uspěchaným stylem života. Při léčbě paradentózy, ale také při plísních v organismu, lze k problémům přistoupit alternativní cestou bylinek. Jak zaplísnění organismu vzniká, zda jím trpíte i vy nebo jak se řeší, o tom všem hovoří ve svém komentáři nejznámější česká bylinkářka, Mgr. Jarmila Podhorná.

 

Paradentózu nelze zcela vyléčit

Vysoký výskyt onemocnění dutiny ústní je v naší populaci zapříčiněn zejména nesprávnou dentální hygienou, kterou Češi bohužel často podceňují. Konkrétně paradentóza vzniká působením bakterií, které se usazují na zubech a dásních. Jedná se o chronické onemocnění závěsného aparátu zubu, dásní a kostního lůžka. Onemocnění se projevuje záněty, ústupem tkání i viklajícími se zuby, které vypadávají. V případě již diagnostikované paradentózy lze onemocnění pouze zpomalit, vyléčit již bohužel nejde.

Toto onemocnění je však do jisté míry způsobeno i stavem vnitřních orgánů, což je důležitá souvislost, které většina lidí bohužel nevěnuje pozornost. Ve střevech téměř každého člověka se totiž nacházejí rozmnožené plísně. Tyto plísně nejsou pochopitelně viditelné, proto je lidé ve většině případů nevnímají. Střevní plísně vznikají z nejrůznějších důvodů. Zažívací systém ochromuje stres, přetěžování organismu, kombinování různých druhů potravin naráz nebo také nedostatek času na jídlo. Mezi faktory, které nelze přímo ovlivnit, spadá rostoucí elektrosmog, kyselý déšť a jeho vliv na životní prostředí nebo také různé chemikálie. Ústní dutina je pak ohrožena především z toho důvodu, že se tělo snaží vylučovat toxiny i dásněmi.

Zpomalte postup onemocnění masírováním dásní

S léčbou je nejúčinnější začít již v 1. stádiu, kdy se projevuje pouze mírný otok a zarudnutí, které je někdy doprovázeno krvácením. V této fázi lze proces nemoci zpomalit masáží dásní léčivými oleji. Vhodný je především jedlový olej vyráběný z mladé jedle sibiřské. Tento olej je ceněný pro svůj posilující účinek a také schopnost stimulovat obranné reakce organismu. Namočenou gázu přiložte na dáseň a nechejte působit 15 až 20 minut. Využít lze i grepový olej, který působí blahodárně na bolavé a podrážděné dásně i zubní kazy a má pozitivní účinky při krvácení z dásní. 5 kapek grepového oleje rozmíchejte ve sklenici vody a kloktejte 3x denně.

Správnou činnost žaludku podpoří houba čaga

S paradentózou je neodmyslitelně spojen i zápach z úst, který může rovněž souviset se zaplísněním organismu. Důležitá je proto očista jícnu, žaludku a střev. Nutná je správná činnost jater, kterou podpoříte bylinnou cestou ve formě ostropestřce mariánského či jalovce obecného. Neméně potřebná je také detoxikace sliznic žaludku a jícnu, kterou zajistíte rakytníkovým olejem. Na narušenou a podrážděnou sliznici žaludku, dvanácterníku a střev má pozitivní vliv výluh ze sibiřské houby čagy, která roste na kůře bříz. Penízovka sametonohá a tinktura z česneku a grepu zase přispívá k čistému organismu bez plísní a bakterií. Efektivní očistu střev představuje i zelený jíl, který obsahuje velké množství minerálních látek. Účinně tak detoxikuje střeva i trávicí trakt. Důležité je také podpořit sliznice dutiny ústní a protizánětlivě působit, a to nám splňují gemmoterapeutika z olše a dubu. K zlepšení paradentózy je však nutná komplexní léčba, při které se pacienti musejí zaměřit i na svůj životní styl a dosavadní dentální hygienu. Kombinací těchto doporučení lze dosáhnout uspokojivého výsledku i snížení problémů s ústní dutinou a ztrátu zubů tak co nejdéle odvrátit.

www.nadeje.eu

 

 

 

 

 


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515