Úvodní stránka » Chytrá houba - BARD

Chytrá houba - Pythium oligandrum

Profesionál v péči o nohy, ruce, pokožku, ústní dutinu, intimitu, nehojící se rány, ...

Houbový organismus Pythium oligandrum z říše Chromista - Stramenopila představuje předěl mezi houbami a prvoky z důvodu svého rozmnožování jak pohlavního tak nepohlavního. Pythium oligandrum proniká svými vlákny do buněk parazita (plísně nebo kvasinky) a čerpá z něho pro svoji výživu potřebné látky. Na podkladě výživové a prostorové kompetice tak vytlačuje z prostorů patogenní kožní houby. Podstatou účinnosti přípravku je produkce enzymů a parazitování na plísňových chorobách. Po splnění tohoto úkolu (vyčerpání parazita) mizí z této lokality (lidské tělo pro něj není přirozené prostředí a není schopen se v tomto prostředí adaptovat) a uvolňuje prostor pro znovuosídlení tzv. normální mikroflórou.

Velmi dobře působí i na neduhy, které nejsou vyvolány houbami, jako například lupénku, atopický ekzém, nebo živé rány diabetiků, kde působí převážně enzymatickou formou.

Třicetiletý výzkum stále pokračuje a zde Vám představujeme přípravky, které jsou uzavřeny laboratorními zkouškami, registracemi přípravků, praktickým odzkoušením v nemocnicích, na klinikách i v ordinacích kožních lékařů. To vše pod dohledem předních českých lékařských mikrobiologů a dermatologů.

U přípravků nebyly zaznamenány vedlejší, natož nežádoucí účinky ani u skupiny osob se sníženou imunitou a dětí.

Pro různé přípravky jsou používány druhy kmenů, které svými vlastnosti nejvíce zasahují daný problém.

Pocení nohou

Pocení nohou je nejen nepříjemné, ale může způsobit i zdravotní problémy. Zrohovatělá vrstva kůže je totiž neustále zvlhčována a tím se vytváří ideální prostředí pro vývoj bakterií a plísní nohou i nehtů.

Ekrinní, čili pravé potní žlázy jsou rozmístěny po celém těle, včetně chodidel. Je jich něco mezi 2 - 3 miliony a vylučují větší množství potu než žlázy apokrinní. Systém těchto potních žláz funguje termoregulačně, když na základě podnětů z hypothalamu zvlhčuje podle potřeby pokožku. V horkém počasí může jejich výkon přesáhnout až 11 litrů denně. Některé ekrinní žlázy reagují také na další podněty, např. ty umístěné na čele, v podpaží a na dlaních a chodidlech se bez jakékoli závislosti na okolní teplotě nebo svalové zátěži aktivují v době psychického stresu. Na nohy, ponožky a do bot doporučujeme používat protiplísňový zásyp Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent Foot Powder.

Plísně mohou žít v botách, ponožkách, pokud nejsou dostatečně často střídány. Je vhodné nosit kvalitní bavlněné ponožky, které umožňují nohám dýchat, a ujistit se, že jsou prány při 40 °C, aby se zlikvidovaly plísňové spóry. Jako prevenci před opětovným infikováním plísněmi je určený přípravek Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent.

Mykózy

Společným jmenovatelem pro nastartování vlastního mykotického onemocnění je zapaření, macerace kůže a mechanická mikrotraumatizace, společně s pomnožením fekální mikrobiální flóry, pak vedle nepříjemných pachových vjemů připravuje též vhodné prostředí pro uplatnění mikroskopických hub. Pokud se tomuto stavu nevěnuje patřičná pozornost, může v dalším období dojít i k postižení nehtových plotének. Osoby postižené dermatomykózami nohou se najdou v dost velkých počtech. Podle rozsáhlé studie z posledních let se zjistilo, že jen v ČR trpí mykotickým postižením nohou více než 60 % dospělé populace s meziročním nárůstem 2,5 - 8 %. Nejčastější výskyt je v meziprstních prostorách, pak na patách a ploskách.

Při mykózách plosek nohou, pat či meziprstí je vhodným přípravkem Biodeur 3x 1g aplikovaný ve formě koupelí nohou, v případě opakované aplikace lze dokoupit i Biodeur 1x1g. Alternativou je bio přípravek Chytrá houba Pythie BIO Biodeur.

Pro prevenci návratu mykózy doporučujeme přípravek Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent.

Onychomykózy

Onychomykózy jsou jedním z nejběžnějších dermatologických onemocnění, jejichž incidence vytrvale narůstá. V České Republice je zasaženo 2 - 8 % populace, podle rozsáhlých studií až 26,9 %. Zvyšující se informovanost veřejnosti a uvádění nových efektivních léků vedlo k velkému nadšení mezi postiženými, podpořené snahou praktikujících lékařů najít vhodnou léčbu, respektive určit správnou terapii. Ovšem léčba je často předepisována bez znalostí původce mykotické infekce.  Nejčastějšími původci jsou dermatofyty (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes), kvasinky (Candida albicans či Candida parapsilosis) oportunní mikromycety. Relativní účinnost antimykotických přípravků vůči škále patogenů, není zcela zřejmá a léky jsou často předepisovány na nevhodnou dobu medikace. Systémová léčiva mají nejvyšší účinek, ten ovšem pozitivně koreluje s jejich vedlejšími účinky.

Naším nejuniverzálnějším přípravkem na mykózy nehtů nohou je Biodeur 3x 1g aplikovaný ve formě zábalů nehtů, v případě nutnosti opakování aplikace lze zakoupit i Biodeur 1x 1g. Alternativou je bio přípravek Chytrá houba Pythie BIO Biodeur.

Specialista na nehty Chytrá houba Pythie Biodeur Nail je vhodný zejména na mykózy nehtů, kde byl kultivací stěru potvrzen původce Trichophyton rubrum.

Cílem kúry našimi přípravky je od lůžka odrůstající zdravý nehet, pokud se odrůstání nehtu zastaví, je potřeba zopakovat dvoudenní aplikaci.

BIO BLOCK

Přípravek pro péči o nehty na rukách se sklonem k mykotickým onemocněním (plísně a kvasinky převážně rodu Candida). Omezuje bolest, podporuje přirozený růst a vzhled nehtů, omezuje jejich lámavost a zachovává přirozený lesk. Rozkládá nárůst ztluštělých nehtů způsobených houbovými mikroorganismy.  

Lupénka a dermatitidy 

Lupénka (psoriáza) postihuje zhruba 2 % populace, to znamená, že jen v Česku jí trpí přes 200.000 lidí. Trpí je v tomto případě slovem na svém místě, protože lupénka razantně zasahuje do všech oblastí života. Od prosté fyzické bolesti přes psychickou újmu až po ovlivnění pracovních i partnerských vztahů. Může vzniknout v jakémkoliv věku, ale nejčastěji v dospělosti, a to převážně ve dvou obdobích, okolo puberty a 40. - 50. roku věku. Na rozdíl od minulého století, kdy převažovali muži, se nyní vyskytuje u žen i u mužů přibližně stejně často. Onemocnění má podobně jako cukrovka či revmatismus autoimunitní charakter. Příčiny psoriázy nejsou zcela známy. U některých lidí je pravděpodobnost rozvinutí psoriázy vyšší než u druhých, a to zejména tehdy, pokud u nich v rodině někdo tímto onemocněním již trpí. Až u třiceti procent nemocných lze zjistit nějaké postižení v rodině. Nedědí se však choroba, ale sklon k lupénce. Při postižení jednoho rodiče je pravděpodobnost vzniku u dítěte 30 %, při postižení obou je to už 70 %. U jiných osob může být spouštěcím momentem nějaký externí faktor, například poškození nebo infekce kůže, působení ultrafialového záření, působení určitých léků (např. lithia), nadměrné požívání alkoholu, kouření tabáku, psychický stres, atd. 

Psoriáza není nakažlivá! 

Při postižení větší plochy těla, různých částí těla či vlasové pokožky, doporučujeme přípravek Biodelta. Na menší ložiska je pak vhodný krém Biogama. Obojí lehce vysušuje, proto doporučujeme pokožku cca hodinu po aplikaci promašťovat. Alternativou je také přípravek v bio kvalitě Chytrá houba Pythie BIO Biogama. 

Mezi jednotlivými aplikacemi Biodelty a Biogamy můžete využít k promaštění pokožky našich přípravků s chytrou houbou Chytrá houba Pythie Biogama jemná mast nebo Chytrá houba Pythie Biogama olejová koupel atopica, případně Pythie Baby olejová koupel.

Při opruzeninách ať už dětí nebo dospělých nabízíme rychlou pomoc v podobě přípravku Pythie Baby mast na opruzeniny. 

Parodontóza

Periodontální nemoc patří do skupiny zánětlivých onemocnění podpůrných tkání zubů, které jsou způsobeny bakteriemi. Není jen onemocněním závěsného aparátu zubů, je to chronické infekční onemocnění, které ohrožuje celý organismus. Bakterie žijící parodontálním chobotu se mohou pomoci krevního oběhu dostat do celého těla, takže mimo velmi nepříjemné ztráty zubů hrozí postiženým také srdeční a cévní onemocnění a tudíž i zvýšené riziko infarktu. V posledních letech vědci shromáždili mnoho klinických dat pro podporu teorie, že zánět dásní, kromě věku a několika dalších predispozic, je velmi důležitým faktorem pro progresi parodontózy. Dobrá ústní hygiena a antimykotické účinky účinných látek v přípravcích proti parodontóze značně urychlují regenerace tkání, odstraňují zánět dásní a působí tak proti vzniku parodontitidy.

Při potížích s parodontózou, aftech nebo jiných zánětech dutiny ústní doporučujeme výplachy naším přípravkem Bio Plus. Pro prevenci i mírných potížích vyzkoušejte přípravek Chytrá houba Pythie Bio Plus.

BIO PLUS

Pomáhá zeslabovat mikrobiální a chemické faktory, které podmiňují vznik aft a zánětů. V dutině ústní snižuje množství kvasinkových organizmů, objevujících se v souvislosti s používáním zubních protéz. Při aplikování ústní sprchou zeslabuje bolest dásní a aktivně působí proti parodontóze. Osvěžuje dech. 

Chytrá houba PYTHIE Bio Plus

Pomáhá zeslabovat mikrobiální a chemické faktory, které podmiňují vznik aft, zánětů, bolestí dásní a parodontózy. Příznivě působí při snižování množství kvasinkových a dalších organismů objevujících se v souvislosti s používáním zubních protéz. 

Ekzémy

Příčiny ekzému jsou různé látky přítomné v našem životním prostředí, se kterými člověk přichází denně do styku. Některé vyvolávají ekzém přímým kontaktem s kůží, jiné po vdechnutí nebo po požití. Při vzniku některých ekzémů hraje významnou úlohu dědičnost. Mezi takové patří i atopický ekzém. Možné příčiny tohoto onemocnění jsou někdy vysvětlovány častějším stěhováním lidí do měst nebo větším znečištěním životního prostředí.

Dětská forma atopického ekzému spadá do období předškolního a školního věku dítěte. Vyrážka se z obličeje přesouvá do loketních a podkolenních jamek, na krk, zápěstí a hřbety rukou. Kůže již nemokvá, je hrubá, drsná, s oděrkami po škrábání, protože silné svědění trvá i v tomto období. Svědivé drobné pupínky se čas od času mohou objevit na trupu a končetinách a škrábáním se do kůže může zanést hnisavá infekce. 

Vaginální mykóza

Jedná se nejčastěji o kvasinkové onemocnění způsobené kvasinkou „Candida albicans", která je běžnou součástí mikroflóry uvnitř pochvy. Při nerovnováze této mikroflóry může dojít k přemnožení kvasinek a rozvoji nepříjemných obtíží, které nejčastěji končí návštěvou gynekologa. Projevuje se bílým výtokem tvarohovité konzistence doprovázeným urputným svěděním, pálením a bolestí při močení a pohlavním styku. Běžně se léčí antimykotiky, které se aplikují ve formě vaginálních čípků a vně mastmi.  Ascendentním šířením (směrem nahoru) může dojít k zánětu dělohy nebo močových cest. Podle statistik se s vaginální mykózou seznámí za svůj život až 75 % žen, každá druhá jimi trpí opakovaně, chronicky se pak vyskytuje u 5 % žen.

Diabetes

Diabetici mají pomalejší hojení ran a horší funkci imunitního systému. Mezi hlavní příznaky patří zamlžené vidění, změna pocitu sladké chuti, svědění kůže a typická suchá svědivá ložiska, žízeň, únava, časté močení. Nezanedbatelným faktorem jsou pomalu se hojící rány, mravenčení dolních končetin (postižení nervů).

Diabetická noha je relativně častou a smutnou komplikací cukrovky 1. i 2. typu. Řada případů diabetické nohy nakonec zbytečně končívá rozsáhlými amputacemi. Zbytečně proto, že riziko rozvoje této komplikace se dá relativně snadno snížit.

Přípravky v BIO kvalitě

Přípravky jsou vyráběny podle norem pro bioprodukty a jako takové podléhají přísné kontrole. Bioprodukty mají označení původu z ekologického zemědělství nebo mají druhové názvy vytvořené „bio" k obvyklému názvu tradičního výrobku, nebo název nový obsahující předponu „bio" nebo přívlastek „ekologický" (biologický, organický). Při uvádění na trh musí být kromě tohoto značení výrobky opatřeny stanovenou značkou bioprodukty, tzn. chráněnou značkou a názvem, eventuálně ochrannou známkou producentského svazu a firemním názvem výrobce.

Veterinární přípravky

Onemocnění kůže a kožních derivátů postihuje téměř třetinu domácích mazlíčků. Dermatitidy neboli onemocnění kůže, mohou být způsobeny alergickými reakcemi na potravu, peří, rostlinné pyly, hmyz nebo domácí roztoče. Příčinami bývají i mechanická nebo chemická poranění kůže, paraziti nebo poměrně často dermatofyti. Důsledkem je svědivost v oblasti čenichu, končetin, záhybů a kožních řas. Zvířata si postižená místa a rány vylizují a drbou, čímž vznikají zánětlivá ložiska. Snížený imunitní systém tvoří na kůži příznivé prostředí nejen pro plísně, ale i pro kvasinkové a bakteriální infekce. Díky mykoparazitickému účinku Pythia a produkci enzymů tento preparát výrazně zlepšuje a urychluje hojení napadených a zánětlivých tkání. V rámci studií byly sledovány příznivé účinky u psů trpících atopickým ekzémem, plísňovým onemocněním kůže nebo u nehojících se ran. Výborná účinnost byla zaznamenána u koček napadených Microsporum canis, koní trpících hnilobou kopyt, suchozemských želv při mykózách krunýře, nebo u morčat při výskytu kvasinkové infekce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.pythium.eu/cs/

 


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515