Úvodní stránka » Květen 2013

 

Homeopatika - pomocníci při alergiích

 (alergie spolehlivě testuje biorezonanční přístroj BICOM-více informací v naší lékárně)

 

Je nejvyšší čas připravit se na sezonu zvýšeného výskytu alergenů. Jak a zda může při léčbě alergií pomoci homeopatie, jsme se zeptali alergoložky, odbornice v homeopatii, paní doktorky Renaty Sikytové, jedné z tváří Homeopatické poradny... www.svethomeopatie.cz
 
Existuje nějaké vysvětlení, které má homeopatie pro alergické obtíže?
 
Jakákoli alergická reakce vlastně znamená přehnanou reakci organismu na alergen.
Alergenem mohou být pyly, prach, peří, plísně, roztoči, ale také potraviny, léky, různé chemické látky apod. Při vzniku alergie hraje roli dědičnost, ale také ostatní faktory jako čistota ovzduší, predispozice k alergenům (např. bydlí-li rodina ve vlhkém bytě s výskytem plísně, je riziko vzniku alergie daleko vyšší).
 
Velmi ráda bych se také zmínila o stravě.
Ta hraje důležitou roli již v období těhotenství. Pokud je v rodině alergická predispozice, měla by nastávající maminka upravit svůj jídelníček a vyvarovat se potravin, které jsou častými alergeny (např. jahody, rajčata, celer, ořechy), omezit kořeněná a ostrá jídla, vyvarovat se potravin s konzervanty a barvivy. Toto je samozřejmě třeba dodrže t i v době kojení. Pokud nelze kojit, doporučuji u dětí s predispozicí k alergiím mléko s vysoce štěpenou bílkovinou NUTRILON alergy care, ale i u dětí bez predispozice je vhodné podávat hypoalergenní mléko.
 
Dalším důležitým mezníkem je zavádění příkrmů do stravy.
 
Celer, mrkev a petržel jsou silné alergeny, lepší je cuketa, pastiňák, dýně hokkaido, zelené fazolky, kedluben, pórek, zelený hrášek, červená řepa, dále pak rýže, jáhly nebo pohanka. Z ovoce například banán, dušená hruška, dušené jablko či broskev. Mouka by se měla přidávat kolem 10 měsíce věku. Piškoty a rohlíky je vhodné nahradit rýžovými či kukuřičnými křupkami.
 
Jaké typy léčby můžete doporučit pacientovi, který se na vás obrátí s tímto typem zdravotního problému?
 
Vždy záleží na tom, s jakými alergickými obtížemi pacient přichází, homeopatická léčba většinou velmi rychle a účinně zlepšuje pylové obtíže jako je rýma, slzení a pálení očí, kašel, svědění patra nebo středouší. U těchto obtíží velmi dobře fungují i homeopatické preventivní léky, které je třeba nasadit včas před očekávanou pylovou sezónou, a které pak výrazně zlepšují či zcela eliminují akutní obtíže v sezoně. Samozřejmě léčba astmatu, potravinové alergie nebo atopického ekzému je složitější a většinou vyžaduje delší časový interval. Vždy je velmi důležité vyhledat tzv. konstituční lék, který zahrnuje celou osobnost pacienta.
 
Můžete uvést nějakou kazuistiku, která by doložila úspěchy léčby pomocí homeopatie?
 
Zmínila bych zde léčbu 10ti letého chlapce s alergií na jarní pyly. Chlapec ke mně přišel koncem února, tedy již v pylové sezoně. Měl silnou vodovou rýmu, přes den mu z nosu teklo téměř neustále. V noci a ráno měl ucpaný, neprůchodný nos. Dále měl oční problémy, dominovalo výrazné zarudnutí a pálení.
 
Nasadila jsem mu tuto medikaci: ALLIUM CEPA 9 CH 4x denně 5 granulí (na vodnatou rýmu), NUX VOMICA 9 CH 2x denně 5 granulí (na ucpaný nos), EUPHRASIA 9 CH 4x denně 5 granulí (na oční obtíže), dále jsem přidala POUMON HISTAMINE 15 CH 2x denně 5 granulí - na zklidnění celkové alergické reakce. Po 3 dnech došlo k v&yacu te;raznému zlepšení chlapcova stavu. Po týdnu jsem mu snížila dávkování léků ALLIUM CEPA a EUPHRASIA na 2x denně. Homeopatický lék NUX VOMICA začal brát pouze na noc, POUMON HISTAMINE rovněž tak. Konečný stav: chlapec užívá během jeho pylové sezony pravidelně pouze lék POUMON HISTAMINE 15 CH 2x denně 5 granulí. Ostatní léky jen výjimečně při zhoršení stavu, většinou stačí několik dávek a stav se normalizuje.

 

 

 

 

 

MYCOMEDICA - Reishi - přírodní lék na alergie?

 

 

Nebylo by skvělé, kdyby se většině běžných alergií dalo zabránit jen tím, že bychom do svého jídelníčku zařadili extrakt z medicinální houby Reishi?

Alergie jsou velmi častou záležitostí. Jen ve Spojených státech získá každoročně alergii na pyl, na peří či štípnutí hmyzem 10-30% dospělých. Správný název pro tuto alergickou reakci je alergická rinitida (rýma) - jde o podráždění a/nebo zánět sliznice uvnitř nosu. Mezi časté symptomy patří ucpaný nos nebo rýma či zadní rýma. Běžnými projevy jsou také svědění, kašel nebo dokonce bolesti hlavy či únava.

 Mohla by nám medicinální houba Reishi (Ganoderma lucidum) pomoci alergie úplně odstranit? Odpověď na tuto otázku hledali japonští vědci Mizutani N, Nabe T, Shimazu M, Yoshino S, a Kohno S. Na Farmaceutické Univerzitě v Kóbe v Japonsku provedli studii, při které morčata se zvýšenou intranazální citlivostí opakovaně vdechovala pyl z japonského cedru. Těsně před tím, než byla poprvé vystavena pylu, jim začali jednou denně po dobu osmi týdnů podávat houby Reishi.

Reishi měla ohromný účinek. Vědci zjistili, že denní dávka houby Reishi byla schopná potlačit oboustranné ucpání nosu způsobené pylem. Výsledky naznačují, že Reishi by mohla být využívána jako účinná látka k léčbě běžných alergií. Také se zdá, že dlouhodobé užívání Reishi by mohlo zabránit vzniku alergie jako takové.

 http://www.lekarnavbezovce.cz/inpage/mycomedica/

http://www.lekarnavbezovce.cz/kategorie/mycomedica/

 

Zdroj: Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515