Úvodní stránka » MUDr. Tomáš Lebenhart

http://homeopat.mypage.cz/menu/mudr-tomas-lebenhart

Webové stránky pana MUDr. Tomáše Lebenharta, který se zabývá léta medicínou a snaží se jít do hloubky problémů. Zabývá se tradičními medicínskými přístupy a zcela moderní medicínou - např. fyziologickou regulační medicínou. Léčbu bylinami, informačními impulsy a dalšími potravinovými doplňky kombinuje s úpravou životosprávy dle metabolického typu a taktéž s prací na vztahu k sobě a k životu vůbec, tedy vývojem ducha. Toto vše pokládá za nezbytnou součást skutečného uzdravení.

Homeopatický balíček první pomoci podle MUDr. Tomáše Lebenharta

 (z knihy Svlékl jsem bílý plášť )

 

Není tak úplně špatné mít doma nebo eventuálně na cestách pár homeopatických léků. Je to osvědčená praxe homeopatů i laiků na celém světě. Tyto prostředky jsou skladné, bezpečné a hlavně mohou rychle a elegantně vyřešit náhlý zdravotní problém. Každý homeopat má samozřejmě ten "svůj" balíček, který doporučuje. To se týká i homeopatických firem. Odlišnosti jsou hlavně v množství - někdo si vystačí s deseti léky, jiný doporučuje dvacet i více. Další rozdíly jsou v samotné skladbě. Ty jsou ale méně významné. Většina homeopatů se shodne na jistém průniku. Zde je :

 

Arnica montana 15CH. Lék číslo jedna. Hojí poranění, mírní traumatickou bolest, dá se použít i při infarktu či mozkové příhodě. Také při dlouhém letu společně s Aesculus 15. To je kaštan a je dobrý na žíly. Arnika spíše na tepny a drobné kapiláry.

Ruta graveonlens 9 CH.Perfektní na hojení vazů a šlachových úponů. Tedy společně s arnikou na podvrtnuté kotníky, natažené svaly, šlachy, tenisové lokty.

Rhus toxicodendron 15 CH. Specialista na klouby a páteř. Hlavně když je bolest doprovázena ztuhlostí, kterou je nutno rozhýbat. Také výborná na kožní či slizniční puchýřky, které svědí a jsou vyplněny průhlednou nebo lehce nažloutlou tekutinou.Takže i na opary všeho druhu.

Nux vomica 15 Ch. Lék detoxikace. Zejména zkažený žaludek, následky přejedení, špatného jídla, příliš alkoholu či kávy.Vyprostí vás spolehlivě z kocoviny.

Lycopodium clavatum 9 CH. Vysvobodí vás z nesmírného utrpení po otravě zkaženými ústřicemi, hlavně pomáhá při nadýmání.

Arsenicum album 9 CH nebo 15 CH. Indikován při vyčerpávajícím vodnatém průjmu včetně cholery. Do tropů nezbytný, jakož i Nux vomica.

China rubra 9 CH doplňuje nutnou trojku do tropických oblastí. Použití je při jakékoliv vyčerpávající vážné infekci včetně malárie.

Oscillococcinum. Vzít, jakmile ucítíte příchod infekční nemoci. Promptně zvyšuje protiinfekční imunitu. Vhodné i preventivně před dalekou cestou. Alternativou je Citomix od firmy GUNA.

Aconitum napellus 30 Ch. Lék akutního stavu. Tedy při rychlém nástupu příznaků. Také na následky úleku či šoku. Na vše, co přijde náhle, nečekaně.

Belladona 15 CH. Červené bolestivé záněty ( v krku, na kůži ) a horečku s pocením a schváceností.

Mercurius solubilis 15 CH. Pro hnisavá onemocnění, např. angíny.

Colocynthys 9 CH nebo 15 CH. Lék kolik. Zejména, pokud se člověk bolestí kroutí do klubíčka.

Chamomilla 15 CH. Jednoznačně lék č.1 na bolesti obecně. Dobrá u zubů.

Hypericum 15 CH. Také výborné na bolesti. Zde vyloženě bolest nervů, např. trojklaného. Také s arnikou a rutou na naraženou kostrč.

Ignatica amara 30 CH. Lék hysterie. Typicky " knedlík v krku", psychicky podmíněné dušení.

Zbývá otázka dávkování. To je vždy individuální a řídí se stavem nemocného. Je věcí zkušeností lékaře. Obecně při akutních stavech dávkujeme odvážně. Tedy časteji v kratších intervalech. To platí zejména u nemocí těla. U psychických problémů volíme vyšší potence (30 CH a více) a tam většinou stačí jedna dávka. Na počtu granulí nebo globulek v podstatě nezáleží. V každé kuličce je vždy stejná informace. Já doporučuji užívat 3 granule ( to jsou ty větší kuličky, jako antiperličky) a v případě globulek cca 20 CH. Ale nepočítat, jen odhadem. Ty jsou drobné skoro jako mák.


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515