Úvodní stránka » Říjen 2013

Homeopatická terapie po píchnutí uší

www.svethomeopatie.cz

Píchání uší je noční můrou spousty rodičů malých dětí. I můj nejmladší syn má tu smůlu, že mu každé nachlazení "vpadne" do uší. Tvoří se mu v nich tekutina, která tlačí na vnitřní část ucha a pak ho uši bolí... Naštěstí mu již dlouhodobě pomáhá homeopatie...

Časté potíže s ušima mě vlastně přivedly k homeopatii, resp. k pravidelné homeopatické terapii. Zkušení rodiče již ví, že každé píchnutí uší je bohužel doprovázeno předpisem antibiotik, jejichž užívání nikoho skutečně nepovzbudí, ba naopak. Když synovi lékaři píchli ucho poprvé, s anitibiotiky jsem se smířila. Když se tak po 3 týdnech stalo podruhé, znejistěla jsem a začala jsem hledat cestu, jak zánětu středního ucha předejít... Tento příběh jsem už na Svět homeopatie psala a tak, pokud chcete vědět, jak lze častým zánětům uší předcházet, resp. zejména fázi konečné (propíchnutí ucha), přečtěte si článek "Uši už nás nebolí...". Kromě léků, které v článků uvádím, nenechám dopustit ještě na lék Kalium muriaticum 15 CH. Působí přímo na Eustachovu trubici a "cestu" k uchu krásně uvolňuje.

Jelikož ne každý o možnostech homeopatické léčby zánětu uší ví nebo podstoupí léčbu již pozdě, je někdy píchnutí ucha bohužel nevyhnutelné. Následuje léčba antibiotiky a potíže se často jako v začarovaném kruhu vracejí. Jakou homeopatickou terapii doporučuje po propíchnutí uší a následné antibiotické léčbě svým pacientům a našich čtenářům zkušená lékařka, MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii?

"Po tzv. paracentéze - propíchnutí ušního bubínku a po léčbě antibiotiky bych volila po dobu jednoho měsíce tuto homeopatickou terapii:

  • Pyrogenium 9 CH - 5 granulí 1x denně odpoledne
  • Silicea 15 CH - 10 granulí v neděli večer
  • Oscillococcinum - 1 tubu v sobotu večer
  • Nux vomica 9 CH - 2x denně 5 granulí po dobu 10 dnů - tento lék je výborný zejména pro svou schopnost "detoxikace" antibiotik"

 

Imunitní trénink?

www.svethomeopatie.cz

Týden doma, týden ve školce…Pokud vaše dítě začalo v září chodit do mateřské školy, jistě jste hned pochopili, co tím chci říct. Pro nezasvěcené, nebo ty, jejichž děti školka teprve čeká... zkušenost praví, že velmi brzy poté, co začne dítě pravidelně chodit do kolektivu, začne procházet tzv. imunitní tréninkem. Dnes jsme pro vás vybrali další z nejčastějších dotazů v rámci naší Homeopatické poradny tentokrát na téma "Děti a posílení imunity".

 Dotaz:

Jak podpořit imunitu 4-letého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky je týden školka, týden s onemocněním doma. Zaslechla jsem, že imunitu by měla posilovat i echinacea ve formě homeopatických léků. Je vhodná či nikoli?

Odpověď paní doktorky Věry Budkové, odbornice v homeopatii:

V tomto případě doporučuji podávání těchto homeopatických léků:

Echinacea 5 CH - 5 granulí 1x denně po dobu celé zimy

Thymuline 9 CH - 5 granulí 1x denně večer

Silicea 15 CH - 10 granulí 1x týdně

Jedná se o nejčastější léky, které můžeme použít.

Nicméně neexistuje paušální návod, protože homeopatie je léčba individuelní a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék. Začněte tímto a uvidíte, jak se věci posunou.

MUDr. Budková Věra


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515