Úvodní stránka » Srpen 2013

Máte jizvu a nevíte, jak se jí zbavit?

Pacient, kterému se na kůži vytvoří po zranění nebo i po očkování jizvy – ztluštělé, vystouplé nad povrch kůže - má problém Jedná se sice spíše o kosmetický problém, ale ten může dojít až tak daleko, že pacienti končí kvůli odstranění jizvy u plastického chirurga.

Paradoxně se může stát, že po odstranění původní jizvy se vytvoří jizva větší. V tomto závažném případě je nezbytné vyhledat lékaře homeopata, který pacientovi vybere tzv. terénní lék a pomůže organizmu změnit reaktivitu a zmírnit tyto jizevnaté procesy. Bohužel ani po homeopatické léčbě většinou nedojde k úplnému vymizení jizvy, uvolní se ale podkožní srůsty, jizva se dostane do úrovně kůže, vybledne, výrazně se zmenší. Navíc homeopatická léčba zabrání tomu, aby se každé další zranění už nehojilo touto tzv. keloidní jizvou.

Je ale dobré, zvláště při chirurgickém zákroku, podávat homeopatické léky jako prevenci proti vzniku keloidní jizvy, a to zejména u pacientů, kteří mají k tvorbě keloidních jizev sklony.

Homeopatická doporučení jsou následující:

  • Prevence tvorby keloidní jizvy: u řezných ran jakéhokoliv původu podáváme lék Staphysagria 15 CH 2x denně 5 granulí, Arnica montana 9 CH 3x denně 5 granulí a Graphites 15 CH 1x denně 5 granulí, až do zhojení jizvy.

  • Pacientům s již vytvořenou keloidní jizvou podáváme lék Thuya occidentalis 15 CH, 1x denně 5 granulí a lék Graphites 15 CH, 1x denně 5 granulí.

  • Má-li pacient celkově nekvalitní vazivo, které se projevuje sklonem k úrazům (vymknutí), problémům s páteří, ochablému držení těla, poruchám růstu nehtů, sklonem k tvorbě jizev je pro něj vhodný homeopatický lék Calcarea fluorica 15 CH, 3x denně 5 granulí. Lék působí rovněž na křečové žíly.

  • Silicea je zase homeopatickým lékem pro pacienty, kteří mají křehké kosti a vazivo, jejich kůže rychle ztrácí elasticitu a proto se snadno tvoří vějířky vrásek. Staré jizvy bolí, pacienti jsou celkově zimomřiví, mají ledové ruce a nohy a na nehtech jsou často patrné bílé tečky typické pro nedostatek křemíku v organizmu (doporučuji doplnit konzumací kořenové zeleniny, zvláště ředkviček v dávce 2 polévkové lžíce denně po dobu 6 týdnů).

Jestliže vám výše jmenované preparáty nepomohou, budete muset navštívit lékaře homeopata, který vám nastaví individuální léčbu.

Zdroj: www.svethomeopatie.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

 

Homeopatie a výtoky 
 
Homeopatie je velmi účinná i při léčbě gynekologických zánětů a výtoků, zvláště kvasinkových, které jsou velmi obtěžující často se vrací a zvláště v těhotenství se léčí obtížně. 
  • při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék Thuya occidentalis v ředění 9 CH 2x denně 5 granulí 3 týdny, pro změnu reaktivity imunitního systému.
  • při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék Helonias 9 CH 2-3x denně 5 granulí, lék je pouze na lékařský předpis.
  • v případě pálivých bolestí v oblasti genitálu podáváme lék Arsenicum jodatum 9 CH 3x denně 5 granulí.
  • pokud je pokožka svědivá a křehká natolik, že dochází ke krvácení, podáváme lék Kreosotum 9 CH, tento lék je na lékařský předpis. Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék Candida albicans 15 CH 1x denně 5 granulí. Tento lék podporuje tvorbu protilátek a je rovněž na lékařský předpis.
  • jedná li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék Kalium bichromicum 9 CH 2 -3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.
  • výtok, který je žlutobílý a doprovází nebo následuje po kataru horních dýchacích cest, zpravidla dobře reaguje na Pulsatillu 9 CH 2xdenně 5 granulí.
Obecně se v boji proti kvasinkám doporučují koupele v odvaru z Kontryhelu a Majoránu a dobré je rovněž zavádět několik týdnů do pochvy čistý bílý jogurt Holandia,který je nejvíce kyselý a obsahuje nejvíce laktobacilů, protože zraje ještě i v kelímku. Doporučuji zakoupit v lékárně injekční stříkačku 2ml, ustřihnout zobáček, natáhnout jogurt a aplikovat do pochvy při obtížích 2x denně, dále pak na normalizaci vaginálního prostředí 1x denně po dobu 3 týdnů. Pokud tato léčba nestačí, je účinné nakapat na tampon Albisan (od firmy Hádek), rostlinný olej, který obsahuje tea tree a působí dezinfekčně. Olej je dostupný v bylinářství. Další možností je použít „Krém rodinného štěstí“, připravený podle čínské receptury, který existuje ve dvou variantách, na bílý a žlutý výtok, rovněž je velmi účinný. Důležité je i omezení sladkostí, vysoká hladina volného cukruj krvi je živná půda pro množení kvasinek. Dobré je také posilování obranyschopnosti organismu vitaminem A. Obsahuje ho brokolice, sladké brambory, mrkev, špenát nebo meruňky.V životě ženy existuje přinejmenším jedno období, kdy žena nemůže a nechce používat žádné klasické léky a to je těhotenství. Právě v tomto období je homeopatie nejlepší volbou léčby, protože nemá žádné nežádoucí účinky a je naprosto bezpečná pro ženu i pro plod. Pomocí homeopatie se dá dobře zvládnout celá řada gynekologických obtížíí, a to nejen v období těhotenství.Pamatujte však na to, že léky by měl vybírat zkušený homeopat, zvláště je- li problém chronický, komplikovanější. Rozhodně se poraďte s lékařem, který lék vybere přesně po důkladném vyšetření pacientky.
 
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
 

PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515