Úvodní stránka » Tepperweinova směs

V naší lékárně Vám změříme kyselost nebo zásaditost a namícháme Tepperweinovu směs

 

Proč Tepperweinova směs ? Odkyselí organismus.

 

Tepperweinova směs je složena z pěti komponent, jejichž složení a přesný poměr stanovil na základě svých výzkumů prof. Kurt Tepperwein.

 

Co obsahuje ?

Natrium phosphoricum

Kalium bicarbonicum

Calium carbonicum

Natrium bicarbonicum

Magnesium carbonicum

 

Jak se užívá ?

Užívá se 8 až 10 gramů zásadité směsi, kterou je lepší rozmíchat pokud možno ve vlažné vodě (tělesné teploty), protože právě tak účinkuje nejrychleji.

Zásaditou směs nikdy nerozpouštějte v perlivé minerální vodě, jelikož přítomná kyselina uhličitá by část důležitých zásad neutralizovala..

 

Účinek této směsi zintenzivní, jestliže směs zásaditých látek,rozpuštěných ve vlažné vodě, ještě před vypitím asi minutu důkladně promícháte - nejlépe v mixéru nebo šejkru.

 

Jiná možnost, jak účinek zvýšit, spočívá v tom, že směs rozpustíme v horké vodě, která se předtím 10 minut vařila.

Podle ayurvédské medicíny by se prostředky k odkyselování neměli užívat od 10 do 14 hodin a po 22.hodině.

 

Doporučuje se zvýšit příjem čisté pitné vody až na 2,5-3 litry za den.

 

 

Základy odkyselení organismu

 

Nepřirozeným způsobem života, především nevyhovující stravou, stresem, nadměrným užíváním chemických látek (léků), znečištěným životním prostředím a podobně dochází k narušení acidobazické rovnováhy v těle (dynamická rovnováha kyselin a zásad, tj. stálý poměr mezi jejich tvorbou a vylučováním), což je důvodem vzniku různých nemocí. Naše tělo se stává překyseleným.

 

Aby bylo acidobazické hospodaření vyrovnané, tělo potřebuje 2/3 zásad a 1/3 kyselin. Lidské tělo funguje v zásaditém pásmu, přičemž si udržuje hodnotu pH v krvi 7,36 až 7,44. Nejjednodušším způsobem určení obsahu kyseliny v tělesných tekutinách je určení pH v moči. Jeho ideální hodnota je 7,4 až 7,5, běžná hodnota je bohužel často kolem 5,5. Pro kontrolu pH jsou vhodné lakmusové papírky s přiloženou barevnou škálou a měrkou i s desetinami na přesné vyhodnocení reakce. Hodnota pH v moči se během dne mění. Doporučuje se měřit jeho pH vícekrát za den:

 

  • Před snídaní 7.00 h. - Ráno bývá moč nejkyselejší v důsledku očisty od kyseliny během noci. Ranní moč přesně odráží obsah kyseliny v tělesných tekutinách. Optimální hodnota je 6,8.
  • Dopoledne 10.00 h. - 2 až 3 hodiny po zásaditém snídani (optimální je ovoce). V důsledku přílivu zásad by měla být hodnota pH kolem 7,4.
  • Před obědem 12.00 h. klesnou hodnoty znovu do kyselého pásma pod 6,5, neboť v důsledku látkové přeměny vznikl odpad.
  • Odpoledne 16.00 h. - po přílivu zásad by pH znovu mělo dosáhnout hodnoty nejméně 7,4.
  • Před večeří 18:00 - pH se znovu nachází v kyselém pásmu pod hodnotou 7.

 

Jakmile pH klesne pod hodnotu 7, je třeba užít vrchovatou lžičku zásadité směsi rozpuštěnou ve sklenici vody. Čím zásaditější se člověk stravuje, tím méně často musí takto pomáhat svému tělu.

 

Když se člověk dlouhodobě cítí unavený, bez nálady, bývá často nemocný, má špatné trávení a bolí ho hlava, je to důkazem toho, že se v těle nachází nadbytek kyselin. Také naše nepřirozené stravovací návyky zapříčinily, že podíl zásad v našem těle je prakticky stále velmi nízký, a tak je tělo většiny lidí překyselené. Pokud se k tomu přidají ještě negativní emoce (hněv, hodně stresu), překyselenost se zvýší ještě více. Naše tělo potřebuje tedy zásady a pokud tyto nejsou dostatečně obsažené ve stravě, tělo si zásadité látky vytáhne nejprve z vaziva, cév a kostí. Takto se pokouší zneutralizovat přebytek kyselin. Tím se ale z těla odčerpávají minerály. Přestože je překyselení těla obrovskou zátěží, jeho následek v podobě trvalé demineralizace je ještě horší. Pociťuje ho celé tělo, ohrožené je fungování všech orgánů a ani endokrinní žlázy nemohou dostatečně vykonávat svou funkci. Tlak krve se dostává mimo normy, zuby jsou ohroženy kazem, lámou se nehty, ve zvýšené míře vypadávají vlasy, kosti a klouby se stávají křehkými. Dochází k akutním a konečně k chronickým zánětům kloubů a k obávané osteoporóze. Čím větší je zatížení kyselinami, tím závažnější je nemoc. Dalším následkem s mnohem horšími účinky je poškození cév, což může vést k srdečnímu infarktu, mozkové mrtvici, křečovým žilám a vředům bérce.

 

Je zřejmé, že překyselený organismus nemůže být zdravý. Při překyselení organismu trvajícím nejednou i desítky let nestačí pouze přejít na zásadotvorné potraviny, jako je ovoce, brambory, zelenina, ale tělu třeba dodávat i potravinové doplňky s obsahem minerálních látek.

 

Základem každé léčby je důsledná očista těla od kyselin a následné doplnění minerálů.

 

 

 

 

 

 

 


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515