Úvodní stránka » UNCARIA

 

Proč peruánské byliny ?

Andy a amazonská džungle jsou "plícemi" a "lékárnou" světa s nevšedním bohatstvím léčivých rostlin.

Rostou v panenské přírodě, nejen nedotčeny chemií a pesticidy, ale oplývající cennými minerály, které se v nich kumulují. Tato gigantická přirozená "produkce" prvků života (makro i mikroelementů) nám dodává nejen výjimečné, vzácně se vyskytující sloučeniny nezbytné pro náš organizmus, ale i množství vitamínů, aminokyselin a nejsilnějších antioxidantů.

To vše, co nám v naší kontaminované a jalové půdě i potravě - a v důsledku toho i v našich organizmech chybí.

Nejen naše dlouholetá pozorování a zprávy od nemocných a jejich blízkých, ale i publikace a výsledky různých lékařských pracovišť na světě potvrdily, že tyto byliny jsou silnou podporou a posílením klasických metod léčby onemocnění, včetně novotvarových.

Všeobecně dobře přijímané organismem, byliny značně zmírňují vedlejší účinky syntetických léků.

Jejich zapojení u všech terapií významně detoxikuje organizmus, eliminuje volné radikály, podporuje psychiku nemocného a jeho imunitní systém. Je to zvlášť cenné v onkologii. Neboť očištěný, vyživený a posílený organizmus nesrovnatelně lépe snáší chemo i radioterapii a to výrazně zkracuje a urychluje celý proces léčby a její výsledky.

JAK TYTO ZNÁMÉ A PO CELÁ STALETÍ CENĚNÉ "POKLADY INKŮ" PŮSOBÍ NA NÁŠ ORGANIZMUS?

 
Díky širokému spektru příznivých vlastností rostlin je to působení celostní, nikoli pouze "selektivní". Bylina, použitá k posílení jednoho nemocného orgánu, přináší díky tomu očekávanou pomoc nejen jemu. V závislosti na rozsahu jejích vlastností příznivě působí i na jiné orgány, kterým "příležitostně" rovněž pomáhá. Někdy je nejúčinnějším řešením sestava několika bylin dobře vybraných zkušeným lékařem fytoterapeutem. Jejich působení je pak synergické. Navzájem se posilují, doplňují a výsledkem je obnova správných funkcí celého organizmu. Organizmus zbavený díky tomu zdroje choroby (a ne pouze následků), snadněji získává rovnováhu a harmonii.

V sušených listech, větvičkách a kouscích kůry peruánských rostlin, dřímá ohromný, nevyužitý potenciál síly, zdraví a energie. Tyto byliny obsahující drahocenné, zdraví podporující složky si právem zasluhují širokou propagaci. Zdá se, že naše populace mající dnes k dispozici velké množství různých prostředků k léčbě chorob zapomíná, že mnohem lépe je dbát o to, aby k onemocnění vůbec nedošlo. Neocenitelné v této prevenci jsou právě byliny z Peru, patřící ( ve velké míře díky práci pátera Szeligy) k nejlépe laboratorně prozkoumaným a v praxi ověřeným. Avšak v době "všemocné" chemie a syntetiky nemají vědomosti tohoto charakteru velké šance proniknout do všeobecného povědomí. Abychom Vám pomohli využít dobrodiní peruánské medicíny zveme Vás k seznámení s dalšími články prezentovanými institutem.

PRODUKTY PERUÁNSKÉ MEDICÍNY

 

VILCACORA ORIGINAL EXTRAKT 

 

OPTIMALIZUJE ČINNOST ORGANIZMU. STIMULUJE IMUNITU.

Extrakt z vnitřní časti kůry amazonské popínavé rostliny VILCACORA - Uncaria tomentosa, považované Inky za svatou rostlinu. VILCACORA ORGINAL EXTRAKT byl vyroben především pro ty, kterým životní podmínky neumožňují systematickou přípravu vývarů z kůry Vilcacora. VILCACORA ORGINAL EXTRAKT obsahuje stejnou sestavu posilujících a terapeutických složek, jaká se nachází pouze ve vnitřní části kůry pnoucí rostliny Vilcacora.

VILCACORA ORGINAL EXTRAKT je zvlášť doporučován kuřákům, neboť s močí odvádí z organizmu karcinogenní látky obsažené v cigaretovém kouři. 

 

 

VIOLET AO EXTRAKT

 

 

ANTIOXIDANT. NEJEN PRO ZDRAVÍ ALE I PRO KRÁSU TĚLA.
ANTI-AGING.
KLIČ KE ZDRAVÍ

Violet AO je extrakt ze zvláštního druhu kukuřice - Maiz Morado s tmavě fialovými až černými klasy, známé již civilizacím před doby Inků.

Výsledky laboratorních výzkumů prokázaly, že se v Maiz Morado nachází vzácný poklad – „klíč ke zdraví“.

Violet AO, obsahuje také bohatství vitamínů a mikroelementů, díky tomu nejenom chrání buňky našeho organizmu a orgány před předčasným stárnutím, ale zároveň působí i jako „vnitřní kosmetika“. Violet AO zpomaluje procesy stárnutí pokožky, předchází vzniku vrásek, vyživuje pokožku (díky čemu má pleť mladší a zářivější vzhled), vyživuje vlasy a nehty.

 

 

YACON 

 

 

 

 ANONA ( Graviola)

 

ANTIOXIDANT
Anona ( Graviola) je extrakt z listů peruánského stromu Anona, v Peru známého pod názvem Graviola.

Anona příznivě působí na celý organizmus.

  

CAIGUA

 


DALŠÍ Z OBDIVUHODNÝCH DARŮ PERUÁNSKÉ PŘÍRODY – FUNKČNÍ POTRAVINA.
SILNÝ, PŘIROZENÝ SPALOVAČ TUKŮ – CESTA KE ŠTÍHLÉ POSTAVĚ A NORMÁLNÍ HLADINĚ CHOLESTEROLU.

Složky obsažené v Caigua jsou dokonalým regulátorem metabolizmu sacharidů a tuků. Významnou mírou snižují jejich hladinu díky donucení organizmu ke spalování rezerv. Pomáhají tak k účinnému snižování hmotnosti u osob s nadváhou, bez narušení rovnováhy.
Příznivý zdravotní účinek této rostliny byl analyzován a potvrzen množstvím výzkumů a testů. Byly provedeny hlavně v Peru, domovině Caigua, a díky nim tato rostlina získává stále větší uznání jako funkční potravina.

 

CHUCHUHUASI EXTRAKT

 

 

 

 

 

LAPACHOLA-TAHUARI L.EXTRAKT

 


LAPACHOLA je extrakt z vnitřní části kůry peruánského stromu Tahuari Lapacho známého také jako (Pau d'Arco). Extrakt byl vyroben především pro ty, kterým životní podmínky neumožňují systematickou přípravu vývarů z kůry Tahuari-Lapacho.

 

MANAYUPA

 Manayupa je trvalá keřovitá rostlina rostoucí pouze v některých horských oblastech And, nejčastěji od 2.000 do 4.000 m.n.m. I přesto je však známa v celém Peru. Její "sláva" sahá až do časů Inků, kdy bylo užívání Manayupa privilegiem vyšších společenských vrstev a mělo částečně obřadní až kultovní charakter. Manayupa ma zelené, oválné lístky vyrůstající z ohebných, plazivých lodyh, dorůstajících do 50 cm délky. Lístky, plody i celá lodyha Manayupy jsou pokryty charakteristickými hustými chloupky. Květy jsou drobné, převážně růžové. Semena jsou v malých, cca 3 cm velkých luscích. Husté kořeny rostou hluboko a díky tomu odolává i nedostatku vláhy. Uvádí se, že Manayupa může mít i temnější barvu lístků a modrobílé květy. Závisí to na místě výskytu Manayupy.Pro léčivé účely se sbírá a používá celá nadzemní část rostliny.

 

 

MAKA MAXIMA EXTRAKT

VITALITA – ENERGIE – ZDRAVÍ, PSYCHO-FYZICKÁ KONDICE.

Extrakt z peruánské bulvy Maca z vysokých partií And, byl vytvořen s myšlenkou na osoby, pro které životní styl, časté služební výjezdy nebo jiné důvody mohou být problémem při přípravě nápojů z jemně mleté Maky. Hlavně pro ně byla vytvořena Maka Maxima – esenciální extrakt zachovávající všechny vlastnosti této neobyčejné rostliny.

Maka Maxima zvyšuje vitalitu, navrací psychickou i fyzickou rovnováhu, regeneruje síly při stavech vyčerpání a dlouhodobé únavy. Maka Maxima pomáhá při udržení dokonalé duševní i fyzické kondice, což již dávno využívá NASA při výživě kosmonautů.

Maka Maxima je velmi doporučován osobám intelektuálně nebo těžce fyzicky pracujícím, náchylným na choroby, rekonvalescentům, osobám vedoucím stresující a hyperaktivní životní styl. Extrakt Maka Maxima ve formě kapslí budou mít vždy k dispozici. Maka Maxima stane se společníkem, na jehož silnou podporu a ochranu se budou moci kdykoli spolehnout. Přesvědčuje se o tom nejen stále více vedoucích pracovníků a manažerů firem, intenzivně pracujících, žijících ve shonu a permanentním stresu, ale i aktivních sportovců.

 Maca - "Z výšin pocházející dobrá potrava, která posiluje" - tak ji nazývá jeden z indiánských kmenů.
Maka je tak starou rostlinou, že nikdo neví, kdy ji začali lidé používat. Maku pěstovaly ji už předinkaské kultury, avšak největšího rozšíření dosáhla za časů Inků. Tvořila důležitou složku stravy a také významný obchodní artikl obyvatelů vysokých And.  

Maka (Maca - Lepidium meyenii Walp.) je jednou z nejvýše rostoucích rostlin na světě. Roste v Andách v Peru, ve výškách 3500 až 4500 m n.m. Maka to nevelká bulva, připomínající vzhledem řepu. Obsahuje neobyčejné množství výživných složek. Sušená Maka může být přechovávána mnoho let, aniž by ztratila cokoli ze svých cenných vlastností.

S Makou je spojena stará indiánská legenda. Podle ní je MAKA darem boha Virakoči kmenům, žijícím v krutých klimatických podmínkách těžko přístupných výšin And. Virakoča, darujíc Maku obyvatelům hor, do ní dal vše potřebné ke zdravému a dlouhému životu - cenné proteiny, minerály, vitamíny a dodal ještě cosi pro sílu … a chuť plodit potomky.

Po mnoha staletích se o pravdivosti legendy měli možnost přesvědčit španělští dobyvatelé. Jejich koně v tamních krutých podmínkách slábli a nechtěli se rozmnožovat.
Španělé podávali Maku podle rad indiánů a vyzkoušeli tak její posilující a afrodiziakální vlastnosti.
Tak získala Maka označení "afrodiziakum". Vědomosti o této rostlině a jejích účincích pak přivezli dobyvatelé do Španělska, kde se stala součástí jídelníčku královské rodiny.
Posléze však upadla v zapomnění.
Teprve v šedesátých letech minulého století se vědci z celého světa začali zajímat o " ztracený poklad And". Jejich publikace probudily o Maku zájem.

Laboratorní a klinické výzkumy potvrdily významnou výživnou hodnotu Maky , která ma velice přiznivý vliv na funkce organizmu, na jeho vitalitu a dobrou fyzickou i psychickou kondici, vytrvalost, zvýšení odolnosti na stres, délku a komfort života. Zájem o ni stále roste.

 

 

 

SANGRE DE DRAGO

 
Croton lechleri

Sangre de drago roste v Andách na stráních úvozů, v tropických lesích horního toku Amazonky i v nížinách, ve výškách od 300 do 2.000 m.n.m. Místy tvoří malé lesy. Je to strom dorůstající výšky 10-20 metrů, v horní části je koruna silně rozvětvena. Červeno-šedavá kůra s bílými skvrnami je hladká a po naříznutí vytéká tmavočervená pryskyřice. Listy sangre de drago jsou velké (12-30cm dlouhé), světlezelené, srdcovité, pokryté tenkými chloupky. Četné květy barvy zeleno-bílé až jantarové tvoří hroznovitá seskupení. Plody jsou malé, kulaté, červenavé, pokryty chloupky, pukající. Semena sangre de drago jsou hladká, měkká, tvarem připomínající draka. Ve fytoterapii se používá kůra, listy, větvičky a pryskyřice. Pryskyřice sangre de drago má silné vlastnosti svírající a je tedy využívána proti průjmům. Použita vně usnadňuje hojení ran. Za svůj název "Dračí krev" vděčí tento strom tvaru semen a barvě pryskyřice, která připomíná krev.

 

Způsob přípravy Sangre de drago :

kapky rozředěné ve vodě nebo ovocné šťávě pít nalačno, max. 20 kapek denně. Vzhledem k tomu, že živice je čistá a neředěná, k této dávce se dochází postupně, zvyšováním denní dávky o 2-3 kapky. Dávkování je individuální, podle snášenlivosti. Ke kloktání a výplachům: 5 kapek rozředit v 1/2 dcl vody. K vnějšímu použití: jednou kapkou potřít očištěné poškozené místo na pokožce nebo připravit koupel s 20 kapkami živice. Před použitím lehce protřepejte. V případě zaschnutí neřeďte vodou, pouze etylalkoholem.

 


Upozornění:
Sangre de drago není určeno pro děti do 3 let, těhotným a kojícím ženám.


Sangre de drago - obsahové látky:
alkaloidy - taspin, betanin, flavolany - gallokatechin, katechin, epikatechin, epigallokatechin, proanthocyanidiny - katechinové, epikatechinové, gallokatechinové, galloepikatechinové, proanthocyanidiny oligomerické - solutaridin, alfa-kalakorin, SP-303, eterické oleje - borneol, kalamol, kamfen, eugenol, D-limonen, mircen, fenoly a jejich sloučeniny - kyselina galová, steroidy - sytosterol, sytostenon, katechiny, nenasycené mastné kyseliny, taniny, metylotymol, množství pigmentů. Sangre de drago patří díky svým obsahovým látkám a jejich účinkům k nejprozkoumanějším rostlinám z Peru. Již od šedesátých let minulého století probíhají výzkumy na předních universitách v celém světě. Z pryskyřice byly izolovány látky SP-303 (užívané při léčbě průjmů při onemocnění AIDS a při léčbě průjmů spojených s cestováním) a Taspin (vykazuje protizánětlivou aktivitu a hojí rány [topická aplikace]). Obsažené látky brání dalšímu rozvoji nádorových buněk.


Jako zajímavost:

z pryskyřice sangre de drago se po smíchání s vodou tvoří inkoust.

 

Informace použity s dovolením paní Jitky Vlkové  z internetového zdroje www.uncaria.cz


PRODUKTY PRO ZDRAVÍ

KOZÍ KOLOSTRUM

KOZÍ KOLOSTRUM
od 990,00 CZK s DPH

Kontakt

Lékárna v Bezovce
V Bezovce 4, 301 00 Plzeň
377 423 462
FAX 377 423 515